trening ems co to jest

Trening EMS co to jest

Z niniejszego artykułu dowiesz się czym jest trening EMS, na czym polega, jaka jest jego cena oraz jakich korzyści możesz się spodziewać się regularnie korzystając z elektrostymulacji.

Czym jest trening EMS?

EMS (ang. electrical muscle stimulation) to technologia, która polega na elektrostymulacji mięśni. Nie jest nowa, ponieważ lecznice prądy od lat stosuje się w fizykoterapii. Dzięki swojej dużej skuteczności oraz rozwojowi technologicznemu, obecnie EMS stosuje się także w innych dziedzinach medycyny oraz w sporcie. Trening EMS prowadzi doświadczony trener personalny, a efekty mogą okazać się naprawdę spektakularne. Elektrostymulacja pozwala na spalanie tkanki tłuszczowej, budowanie mięśni, modelowanie sylwetki oraz redukcję cellulitu. Ma także ogromne znaczenie dla zdolności utrzymania prawidłowej postawy, bowiem wzmacnia mięśnie głębokie. A jeżeli dokucza Ci złe samopoczucie, czy bóle pleców, odpowiedzią na tego rodzaju dolegliwości również jest regularny trening EMS. To idealna opcja jeśli jesteś osobą zapracowaną, bowiem EMS nie wymaga poświęcania nadmiernej ilości czasu. Efekty są dużo lepsze i osiąga się je dużo szybciej, niż podczas tradycyjnego treningu na siłowni. Jednocześnie trening jest odpowiednio dopasowany do potrzeb i możliwości osoby ćwiczącej.

Na czym polega trening EMS?

W treningu EMS ma miejsce elektrostymulacja wszystkich najważniejszych grup mięśniowych w tym samym czasie. Tak naprawdę wystarczy jeden, a optymalnie dwa 20 minutowe treningi w tygodniu, aby w krótkim czasie zauważyć pierwsze efekty. Podczas jednej sesji można spalić nawet 1000 kalorii i poprawić metabolizm. Masz problemy ze stawami? Nie martw się, trening EMS wykonuje się bez dodatkowych ciężarów, więc nie obciąża stawów, kolan i pleców. Przed rozpoczęciem treningów EMS wykonujemy analizę składu ciała. Dzięki temu oraz rozmowie z podopiecznym, trener jest w stanie ułożyć spersonalizowany plan treningowy, dostosowany do potrzeb, oczekiwań i możliwości. Gdy w tej kwestii wszystko dopięte jest na ostatni guzik, można zacząć pierwszy trening. Do jego odbycia należy założyć specjalny dopasowany strój, kamizelkę treningową oraz dodatkowe opaski na ramiona. Do poszczególnych elementów kamizelki treningowej dołączone są elektrody. Tak wyposażony możesz przystąpić do wykonywania ćwiczeń, które dobierze dla Ciebie trener personalny.

Jak działa urządzenie do elektrostymulacji?

Urządzenie do EMS przesyła fale stymulujące do mięśni. Właśnie dzięki takiej stymulacji można łatwo dotrzeć do mięśni głębokich, które to ciężko aktywować klasycznym treningiem. W kamizelce umieszczone są elektrody, które przesyłają impulsy do Twoich mięśni. Dzięki nim efektywność treningu jest jeszcze większa. Impulsy, które wysyła maszyna EMS są w pełni bezpieczne, co pozwala na wykonanie efektywnego treningu bez obciążeń, kontuzji, czy innych niepożądanych efektów. Urządzenie może wysyłać impulsy o częstotliwości niskiej (1-10 Hz), średniej (20-50 Hz) oraz wysokiej (60-100 Hz). Atutem jest to, że nie musisz być podłączony do żadnych kabli, ponieważ urządzenie posiada opcję pracy bezprzewodowej. Daje to duży komfort ćwiczeń, pomaga w pełni wykorzystać zakres ruchów, a także pozwala ćwiczyć w parze, co daje dodatkową frajdę i motywację. Trening metodą elektrostymulacji mięśniowej daje szybkie efekty zdrowotne, kondycyjne i odchudzające, dzięki czemu możesz w krótkim czasie osiągnąć wymarzony cel.

Jakie efekty daje elektrostymulacja EMS?

trening ems

Efekty uzależnione są od indywidualnych predyspozycji osoby ćwiczącej oraz od tego, jakie oczekiwania ma klient. Tak naprawdę dzięki prawidłowemu planowi treningowemu można osiągnąć wszystko. Ważny jest wywiad z klientem, który na początku przeprowadza trener personalny, aby następnie ułożyć najbardziej skuteczny i dostosowany plan. Dzięki treningowi EMS możesz osiągnąć takie efekty jak:

 • lepszy wygląd sylwetki (chudsze ciało, bardziej rozbudowane mięśnie, lepsza postawa ciała)
 • lepszy poziom wydolności organizmu
 • jędrna skóra i brak cellulitu
 • spalanie dużej ilości kalorii podczas jednego treningu
 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • nabycie pozytywnych nawyków, związanych z odpowiednim wykonywaniem ćwiczeń
 • lepsze samopoczucie
 • zwiększona ilość pozytywnej energii
 • rozładowanie stresu
 • redukcja bólu stawów
 • większa wytrzymałość mięśni

Te wszystkie efekty możesz osiągnąć poświęcając na trening jedynie 20 minut tygodniowo. Ważnym aspektem jest to, że podczas treningu EMS ryzyko urazów oraz kontuzji jest znikome. Ćwiczenia za pomocą prądów EMS są w pełni bezpieczne. Ponadto nad całością czuwa doświadczony trener personalny, który dodatkowo będzie regularnie monitorował Twoje postępy treningowe. Czytaj dalej powiązane artykuły naszego Bloga: Trening EMS kiedy efekty.

Zacznij już dziś i razem z nami realizuj swoje cele treningowe! Skontaktuj się z nami: 729 830 460

Od czego zależy cena treningu EMS?

Cena treningów EMS jest uzależniona głównie od tego, jaka ma być ich częstotliwość. To jest sprawa indywidualna, na którą wpływ mają możliwości, oczekiwania i cele osoby zainteresowanej. Każde miejsce, które oferuje tego rodzaju trening ma swój własny cennik i rodzaje karnetów, co również ma wpływ na cenę. Warto korzystać z opcji karnetów, bowiem wówczas cena jest atrakcyjniejsza. Ponadto, ważnym aspektem jest sprzęt EMS z którego się korzysta. Istotnym jest, aby wybierać trenerów, którzy pracują na maszynach EMS najwyższej jakości. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że zakupimy trening EMS o odpowiednim standardzie. Wartym wspomnienia jest fakt, że czasami w ofercie możecie znaleźć trening EMS z dojazdem do klienta, co właśnie oferuje Impulse Therapy. Jest to oferta PREMIUM dla najbardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie spokój i anonimowość, wysoki komfort ćwiczeń oraz maksymalną oszczędność czasu. Wówczas na cenę treningu EMS ma wpływ również miejsce zamieszkania osoby ćwiczącej.

Ile kosztuje trening EMS?

Cena treningu EMS w klubie fitness, to zazwyczaj koszt 100-150 zł. Biorąc pod uwagę, iż wykonuje się jeden, a maksymalnie dwa treningi EMS w tygodniu, to koszt miesięczny może wynieść 400-1200 zł. Z kolei trening personalny z trenerem na siłowni również kosztuje w granicach 100-150 zł, z tym że takich treningów należy wykonać 3 tygodniowo, aby przećwiczyć całe ciało. Oznacza to, że ćwicząc na siłowni wydamy na trenera personalnego 1200-1800 zł miesięcznie. Dodatkowo musimy wykupić karnet na siłownię, co daje kolejne 100-150 zł. Reasumując, ćwicząc z trenerem na siłowni możemy wydać nawet 2000 zł.

Natomiast z treningu EMS możemy korzystać już za ok. 400 zł miesięcznie. Należy również wspomnieć, iż trening na siłowni zajmuje ok. 60 minut, a trening EMS 20 minut, tak więc ćwicząc EMS nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale również czas. W związku z tym, że trenując EMS osiąga się efekty dużo szybciej niż podczas tradycyjnych treningów, EMS naprawdę się opłaca.

Masz szczegółowe pytania? Napisz do nas wiadomość: [email protected]

Czytaj dalej inne artykuły naszego BlogaTrening EMS w Twoim domu.

Obserwuj Impulse Therapy również na Facebooku oraz Instagramie.

6 comments

 1. Co wpływa na odporność organizmu - IMPULSE THERAPY

  […] Na szczęście, wszystkie te elementy można skutecznie ominąć, decydując się na 20 minutowy trening EMS z Impulse Therapy. Nasi doświadczeni trenerzy personalni, obok przygotowywania odpowiednich […]

 2. Czym są prądy EMS - IMPULSE THERAPY

  […] Przede wszystkim dlatego, że jest krótki, a przy tym bardzo efektowny. Trening siłowo-wydolnościowy całego ciała trwa zaledwie 20 minut. Podczas ćwiczeń za pomocą prądów EMS jesteśmy w stanie pobudzić do pracy nawet 90% wszystkich mięśni jednocześnie. Prądy EMS mają prozdrowotny wpływ na całe ciało, dlatego mogą z nich korzystać wszystkie zdrowe osoby, niezależnie od wieku, siły i doświadczenia. EMS świetnie sprawdza się po kontuzjach, gdyż wspomaga szybki powrotu do zdrowia. Korzyści jakie niesie za sobą trening EMS opisujemy w innych artykułach naszego Bloga: Trening EMS co to jest. […]

 3. Jak szybko schudnąć bez efektu jo-jo - IMPULSE THERAPY

  […] Jak to zrobić bez poświęcania wielu godzin na siłowni? Trenując EMS bez wychodzenia z domu! Trening EMS, to inaczej elektrostymulacja mięśni. Jest to w pełni bezpieczna forma ćwiczeń, której jednym […]

 4. Trening EMS na bóle bioder i kolan - IMPULSE THERAPY

  […] Trening EMS od lat z powodzeniem stosuje się w celu zapobiegania osteoporozie. Intensywna stymulacja całego aktywnego układu mięśniowo-szkieletowego w treningu wykorzystującym system EMS, prowadzi do procesów adaptacyjnych w pasywnym układzie mięśniowo-szkieletowym. Zalicza się do niego kości, chrząstkę, więzadła i krążki międzykręgowe. W związku z tym, że trening EMS bardzo mocne oddziałuje na mięśnie szkieletowe, to w rezultacie kości są przez krótki czas “zniekształcane”. Podczas procesu regeneracji adaptują się do poprzedniego bodźca obciążeniowego, budując nową substancję kostną. Tak więc przy regularnym treningu EMS jest szansa na pozbycie się dokuczliwych dolegliwości, a takimi z pewnością jest ból bioder i kolan. […]

Comments are closed.