Siłownia Łódź - trening EMS alternatywą

Siłownia Łódź – trening EMS alternatywą

Trening EMS to idealne alternatywa dla siłownia Łódź. Jest to skuteczne rozwiązanie dla osób chcących w sposób szybki i efektywny wykonać trening całego ciała. Stanowi on świetną alternatywę dla standardowego treningu na siłowni, w przypadku którego poświęcić trzeba wiele godzin, aby właściwie przepracować wszystkie partie mięśniowe. Trening EMS trwa jedynie 20 minut, podczas których pobudzamy do pracy nawet 90% wszystkich mięśni jednocześnie.

Porównanie treningu EMS z siłownia Łódź

CZAS TRWANIA I CZĘSTOTLIWOŚĆ

Trening metodą EMS trwa 20 minut, podczas których wykonuje się trening 6 głównych grup mięśniowych jednocześnie – nóg, pośladków, brzucha, pleców, klatki piersiowej oraz rąk. Trening ten wykonuje się raz w tygodniu. Z kolei standardowy trening na siłowni trwa ok. 60 minut. W tym czasie zwykle pracuje się nad dwoma grupami mięśni jednocześnie, co sprawia że na przetrenowanie całego ciała potrzeba 3 treningów, czyli ok. 3 godzin. Oznacza to, iż w przypadku treningu EMS oszczędność czasu jest kilkukrotna.

WPŁYW NA STAWY

Trening EMS jest w pełni bezpieczną formą treningową, która nie powoduje kontuzji oraz nie obciąża stawów. Dzięki temu może być stosowana przez ludzi w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Z kolei konwencjonalny trening na siłowni z użyciem ciężarów, bardzo mocno naraża osoby niedoświadczone na odniesienie kontuzji.

TRENING MIĘŚNI GŁĘBOKICH

Pobudzanie do pracy głębokich partii mięśniowych powinno być celem każdej osoby, która zamierza zbudować masę mięśniową. W konwencjonalnym treningu na siłowni, pobudzenie głębokich warstw mięśni następuje dopiero po kilkudziesięciu minutach ćwiczeń i to też nie zawsze. Trzeba mieć odpowiednie doświadczenie i właściwie wykonywać ćwiczenia. Trening metodą EMS charakteryzuje się tym, że specjalnie sparametryzowany impuls elektryczny, od samego początku treningu dociera do głębokich warstw mięśniowych powodując ich napięcie i intensywny wysiłek. Dzięki temu, trening EMS pozwala zbudować masę mięśniową w najkrótszym możliwym czasie.

REDUKCJA CELLULITU I POPRAWA WYGLĄDU SKÓRY

Elektrostymulacja EMS ma bardzo korzystny wpływ na poprawę wyglądu skóry. Obok budowania tkanki mięśniowej, która powoduje większe napięcie podskórne, trening EMS oddziałuje również na tkankę łączną. Powoduje jej lepsze ukrwienie, co w rezultacie ma wpływ na ujędrnienie skóry. Co więcej, elektrostymulacja to bardzo skuteczna metoda na pozbycie się cellulitu. Prozdrowotne prądy EMS, powodują rozbicie dużych warstw tłuszczowych na mniejsze, co w efekcie sprawia, że skóra wygląda bardziej estetycznie.

siłownia łódź porównanie z treningiem EMS

Porównanie cen treningu EMS z treningiem na siłowni

Trening personalny EMS jest tańszy niż trening personalny z trenerem na siłowni. Cena treningu EMS wynosi ok 100-150 zł, a trening ten wykonuje się z reguły raz w tygodniu. Oznacza to, że już za ok. 400 zł miesięcznie można trenować pod okiem trenera, efektywnie całe ciało. Z kolei cena treningu personalnego na siłowni również waha się w granicach 100-150 zł za godzinę. W związku z tym, trenując 3 razy w tygodniu (aby w pełni przepracować całe ciało) musimy wydać 300-450 zł tygodniowo, co w skali miesiąca daje 1200-1800 zł. Dodatkowo należy wykupić karnet na siłownię, który z reguły kosztuje 150 zł za miesiąc. Daje to razem nawet 2000 zł miesięcznie za usługi trenera personalnego na w klubie fitness. Decydując się na trening personalny EMS, zaoszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze.

Jak widać, trening EMS jako siłownia Łódź to świetna alternatywa dla standardowego treningu personalnego. Jego przewagą jest bardzo krótki czas trwania oraz duża efektywność. Może stanowić zarówno uzupełnienie rozbudowanego planu treningowego, jak również być jedną tylko aktywnością, dla ludzi zabieganych, narzekających na brak czasu, nie lubiących spędzać długich godzin ćwicząc w klubach fitness.

Zastanawiasz się jaka siłownia Łódź? Zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły treningu EMS z dojazdem do domu! Kontakt

Czytaj dalej powiązane artykuły naszego BlogaPlan na trening siłowy w domu.

Obserwuj Impulse Therapy również na Twitter oraz LinkedIn.

1 comment

  1. Trening EMS w Twoim domu Łódź - IMPULSE THERAPY

    […] cen treningów personalnych na siłowni z treningami EMS znajdziesz w artykule: Siłownia Łódź – trening EMS alternatywą. Pamiętaj, że trener dojedzie do Ciebie we wskazane miejsce i zadba o Twój komfort i Twoje […]

Comments are closed.