ćwiczenia na plecy w domu

Ćwiczenia na plecy w Twoim domu

Trening EMS jest jedną z najskuteczniejszych metod pomagających w leczeniu dolegliwości bólowych pleców na każdym odcinku. Elektrostymulacja od kilkudziesięciu lat z powodzeniem stosowana jest w fizjoterapii i rehabilitacji. Zalecają ją lekarze i specjaliści, praktycznie każdej osobie, która doznała kontuzji kręgosłupa lub zmaga się z bólami. Ćwiczenia na plecy w domu z wykorzystaniem prądów EMS charakteryzuje bardzo duża efektywność, przy niewielkim nakładzie czasowym. 20 minutowy trening EMS wykonywany 1 raz w tygodniu, pozwoli utrzymać zdrowy i silny kręgosłup na długi czas. Dzięki trenerom Impulse Therapy możesz ćwiczyć EMS i skutecznie leczyć plecy bez wychodzenia z domu.

Jak wyglądają ćwiczenia na plecy w kamizelce EMS?

Kamizelka do treningu EMS to świetne narzędzie do walki z dolegliwościami bólowymi pleców. Dlaczego? Albowiem podczas treningu specjalnie umieszczone elektrody pobudzają do pracy głębokie warstwy mięśni przykręgosłupowych oraz mięśni brzucha. Ma to miejsce przez cały czas trwania treningu. Intensywna stymulacja mięśni pleców oraz brzucha odbywa się przez całe 20 minut treningu EMS. Tak więc wzmacniamy plecy i brzuch zarówno podczas ćwiczeń na dolne partie mięśniowe, jak również ćwicząc ręce. Nie mniej jednak, w czasie treningu EMS wykonujemy dedykowane ćwiczenia aktywujące konkretne odcinki pleców i kręgosłupa. Ćwiczenia na plecy w domu w kamizelce EMS są w pełni bezpieczne, gdyż nie wymagają używania dodatkowych obciążeń. Trening pleców realizuje się wykonując ćwiczenia na własnym napięciu mięśniowym, które spotęgowane zostaje za pomocą zewnętrznie dostarczanego impulsu EMS.

Po jakim czasie odczuję na plecach efekty treningu EMS?

Należy pamiętać, że trening pleców nie musi być męczący. Może być bardzo przyjemny jeśli ćwiczenia wykonuje się w sposób prawidłowy i pod okiem wykwalifikowanego trenera personalnego. Ćwiczenia na plecy w domu z wykorzystaniem prądów EMS dają satysfakcjonujące rezultaty w najkrótszym możliwym czasie. Już po kilku jednostkach treningowych da się odczuć kojący wpływ elektrostymulacji EMS na plecy. Oczywiście wiele zależy od specyfiki dolegliwości oraz źródła bólu. Nie mniej jednak, po treningu EMS czujemy się silniejsi, stoimy stabilnie, mamy wyprostowaną postawę i napięte mięśnie brzucha.

Badanie wpływu elektrostymulacji EMS na ból pleców

Wpływ treningu EMS na dolegliwości bólowe pleców badano na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Wyniki badania wskazały, iż zastosowanie treningu EMS, spowodowało uzyskanie poprawy stanu zdrowia wyrażającej się w zmniejszeniem poziomu bólu, poprawie sprawności fizycznej dotyczącej prostych czynności dnia codziennego, spadku sztywności porannej i pojawiającej się w późniejszych porach dnia oraz poprawy zakresu ruchu w stawach. Zachęcamy do lektury całościowych wyników opisanego badania: Badanie – Wpływ elektrostymulacji mięśni całego ciała za pomocą treningu EMS na dolegliwości bólowe pleców.

Podsumowując, jeżeli chcesz wyleczyć dolegliwości bólowe pleców, musisz zbudować odpowiednią tkankę mięśniową wokół kręgosłupa oraz wzmocnić mięśnie brzucha, gdyż utrzymują one kręgosłup we właściwym położeniu. Trening EMS pozwoli Ci wzmocnić ciało i ustabilizować postawę, a poświęcisz na to jedynie 20 minut tygodniowo. Pamiętaj, że w treningu EMS, wykonując ćwiczenia na plecy w domu trenujesz również inne partie mięśniowe, takie jak nogi i ręce.

Zmierzmy się razem z Twoim bólem pleców! Skontaktuj się z nami: 729 830 460

Czytaj dalej powiązane artykuły naszego BlogaTrening personalny w Twoim domu Łódź

Obserwuj Impulse Therapy również na Facebooku oraz Instagramie.