Trening cardio w domu

Ćwiczenia cardio w domu – trening EMS

Co to cardio?

Trening cardio to takie ćwiczenia, których celem jest doprowadzenie ciała do odpowiedniego zmęczenia i uzyskanie przy tym właściwego tętna. Przyjmuje się, iż w treningu cardio należy dojść do 60-70% tętna maksymalnego organizmu, które dla osoby w wieku 40 lat wynosi 180. Tak więc celem cardio dla 40-latka jest uzyskanie i utrzymanie przez cały trening tętna ok. 120. W związku z tym, iż z reguły trening cardio trwa 30-40 minut zwany jest on treningiem wytrzymałościowym, tlenowym lub aerobowym. Celem tego treningu jest poprawa wydolności organizmu i kondycji oraz spalanie tkanki tłuszczowej, tak więc jest on popularny wśród osób, które noszą na sobie parę nadprogramowych kilogramów. Z tej formy treningu mogą korzystać wszyscy, nie liczy się wiek, doświadczenie, czy obecna kondycja fizyczna.

Co daje cardio?

Trening cardio to bardzo skuteczny sposób na spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, na poprawienie kondycji i wytrzymałości organizmu oraz na wzmocnienie mięśnia sercowego. Ze względu na to, iż w tego typu treningu nie potrzebna jest specjalistyczna wiedza, czy też wyrafinowana technika, trening ten może wykonywać praktycznie każdy. Liczy się ruch, intensywność i doprowadzenie organizmu do właściwego rozgrzania. Tak więc jeżeli jesteś osobą, która chciałaby schudnąć, trening cardio jest dla Ciebie. Regularnie wykonywane cardio z pewnością przełoży się na redukcję tkanki tłuszczowej i utratę wagi. Dzięki wyjątkowej ofercie Impulse Therapy możesz wykonywać skuteczny i bardzo efektywny trening cardio w swoim domu wykorzystując najnowocześniejszą technologię EMS.

Na czym polega trening cardio EMS?

Największą zaletą treningu EMS jest jego bardzo krótki czas trwania, gdyż jedna sesja to jedynie 20 minut. Mimo swojego krótkiego czasu trwania trening EMS zawiera w sobie zarówno elementy treningu siłowego, jak i treningu cardio (wytrzymałościowego). Z reguły sesja siłowa trwa 14-15 minut, z kolei etap cardio to 4-5 minut podczas których wykonujemy ćwiczenia mające na celu poprawę wydolności organizmu. Biorąc pod uwagę fakt, iż standardowy trening cardio trwa ok. 30-40 minut, możesz się zastanawiać jak to możliwe, aby skrócić go do raptem 4-5 minut? Możliwe jest to dzięki technologii EMS, która w trakcie ćwiczeń pobudza do pracy najgłębsze warstwy mięśniowe całego ciała. Oznacza to, iż wykonując zwykłe pajacyki pracujemy na mięśniach głębokich, co jest niemożliwe do osiągnięcia treningiem konwencjonalnym.

Jak wygląda trening cardio EMS w domu?

Do przeprowadzenia cardio w treningu EMS wykorzystujemy impuls elektryczny o natężeniu 7Hz, co oznacza 7 spięć mięśni głębokich na sekundę. Może się to wydawać dużo, nie mniej jednak tego typu impuls pozwala wykonywać ćwiczenia wydolnościowe, takie jak marsz, bieg, pajacyki, wyskoki itp. Kombinacji ćwiczeń mamy bardzo wiele, jedyny limit stanowi wyobraźnia trenera personalnego oraz możliwości i cele osoby ćwiczącej. W treningu EMS etap cardio ma postać tabaty, której celem jest przyspieszenie metabolizmu i umożliwienie skutecznego spalania tkanki tłuszczowej. W tabacie wykonujemy krótkie, ale intensywne 20-sekundowe serie, które przeplatane są 10-sekundowymi przerwami na odpoczynek. Tabatę wykonujemy na koniec treningu, bezpośrednio po etapie siłowym, co pozwala spalić jeszcze więcej kalorii i uzupełnić trening elementami wytrzymałościowymi. Ćwiczenia spotęgowane prądami EMS są dużo bardziej efektywne od standardowych ćwiczeń i pozwalają osiągnąć zamierzone rezultaty szybciej niż zwykle.

Zacznij już dziś i chudnij skutecznie pod okiem specjalistów! Skontaktuj się z nami: 729 830 460

Ponadto, najnowszej generacji sprzęt EMS z jakiego korzystają trenerzy Impulse Therapy posiada opcję treningu bezprzewodowego, co zapewnia dodatkowe możliwości. W wielu domach stoją nieużywane niestety maszyny treningowe takie jak rowery stacjonarne, orbitreki, czy też bieżnie. Bardzo często ich jedynym zadaniem jest “bycie wieszakiem” na ubrania lub suszarką, co rzecz jasna nie jest optymalnym wykorzystaniem tego typu “mebli”. Dzięki bezprzewodowej technologii EMS, pozwalamy naszym ćwiczącym “odkurzyć” nieużywane sprzęty treningowe. Dlatego też, niejednokrotnie używamy waszych domowych rowerów i orbitreków w celu przeprowadzenia skutecznego cardio zapewniając im przy tym drugą młodość. Wy z kolei ćwiczycie efektywnie i co najważniejsze, bez wychodzenia domu!

Plan na trening cardio w domu - ćwiczenia EMS

Rozgrzewka w treningu

Rozgrzewka to proste ćwiczenia mające na celu przygotowanie do intensywnych ćwiczeń oraz przyspieszenie krążenia krwi. Należy pamiętać, że nawet krótka rozgrzewka jest w stanie podnieść temperaturę ciała o 2-3 stopnie i zwiększyć elastyczność mięśni. Poprawia pracę układu oddechowego oraz nerwowego, poprawia elastyczność mięśni i ścięgien, co zwiększa bezpieczeństwo i wydłuża zakres ruchu w ćwiczeniach. Trening na siłowni i w domu zawsze powinien być poprzedzony rozgrzewką. W treningu EMS, w celu rozgrzania ciała, wykorzystujemy impuls cardio o natężeniu 7Hz, idealnie nadający się do kręcenia ramionami, pajacyków, czy szybkich przysiadów. Wykonujemy krótką rozgrzewkę na początku treningu, która trwa jedynie minutę bądź dwie. Impuls EMS działający na mięśniach głębokich pozwala szybko rozgrzać ciało i przygotować do intensywnych ćwiczeń siłowo-wydolnościowych.

Ćwiczenia cardio EMS w domu przykłady

Poniżej przedstawiamy przykładowe ćwiczenia cardio w domu z wykorzystaniem prądów EMS. Impulsy dostarczamy do mięśni za pomocą specjalnej kamizelki, która jest najważniejszym elementem w treningu EMS. Dlatego też niezwykle istotnym jest, aby kamizelka była wygodna, dobrze dopasowana do ciała osoby ćwiczącej i nie ograniczała ruchów. To właśnie zapewniamy naszym podopiecznym, a nasi trenerzy wszystko co potrzeba do treningu zawsze przywożą ze sobą. Przykładowe ćwiczenia cardio w treningu EMS:

 • pajacyki,
 • bieg w miejscu,
 • bieg bokserski,
 • przysiady z wyprostowanymi rękami,
 • przysiad – wyskok,
 • bieg narciarski.

Warto dodać, iż nie jest to lista zamknięta, a jedynie przykłady ćwiczeń wydolnościowych, które w treningu EMS możemy stosować. Przekrój ćwiczeń jest naprawdę duży co sprawia, iż ćwicząc EMS nie można się nigdy nudzić. Nie ma na to czasu! Ćwiczymy 20 minut wykonując najwyższej jakości ogólnorozwojowy trening całego ciała, a przy tym oszczędzając mnóstwo czasu.

Trening cardio efekty

Ludzkie ciało to organizm mechaniczny, który podobnie jak samochód potrzebuje ruchu, aby “nie rdzewieć”, dlatego tak ważna jest aktywność fizyczna. Tak jak auto stojące w garażu niszczeje, tak i ludzki organizm, który nie ma wystarczającej ilości ruchu traci swoje możliwości. Trening cardio daje szybkie efekty, już od początku jego wykonywania, gdyż pozwala uruchomić metabolizm i napędzić ciało do odpowiedniej pracy. Dzięki regularnym ćwiczeniom cardio zbudujemy kondycję i wytrzymałość, polepszy się nasze samopoczucie, wzrośnie samoocena oraz zrzucimy zbędne kilogramy.

Podsumowując, trening cardio w domu wykonujemy przy okazji treningu siłowego EMS, a łącząc te dwa elementy jesteśmy w stanie uzyskać zadowalające efekty w najkrótszym możliwym czasie. Cardio to bardzo skuteczny sposób na spalanie tkanki tłuszczowej oraz poprawienie wydolności organizmu. Dzięki naszej ofercie możesz ćwiczyć i poprawiać swój stan zdrowia, nie tracąc czasu na przygotowania, dojazdy i stanie w korkach, ponieważ zapewniamy skuteczny trening EMS z dojazdem do klienta.

Masz szczegółowe pytania? Napisz do nas wiadomość: [email protected]

Jeżeli przeczytałeś ten artykuł, pewnie zainteresuje Cię również: Czy trening EMS jest bezpieczny.

Obserwuj Impulse Therapy również na Facebooku oraz Instagramie.

7 comments

 1. Trening EMS w Twoim domu Łódź - IMPULSE THERAPY

  […] też na tarasie. W czasie 20 minut wykonujesz dedykowane ćwiczenia siłowe oraz wydolnościowe (cardio), które mają wspomóc działanie elektrostymulacji. Trening EMS jest dla każdego, kto chce […]

 2. Trening personalny Łódź w Twoim domu - IMPULSE THERAPY

  […] się na jednej konkretnej partii mięśniowej. Na kompletny trening siłowy i wydolnościowy (cardio) całego ciała poświęcisz jedynie 20 minut, a zostanie on prowadzony przez doświadczonego […]

 3. Plan na trening siłowy w domu - IMPULSE THERAPY

  […] dobranymi parametrami impulsu elektrycznego. Jak również elementy treningu wytrzymałościowego (cardio), budującego kondycję oraz spalającego dużą ilość kalorii. Podczas jednego treningu EMS […]

 4. Trening EMS Warszawa w Twoim domu - IMPULSE THERAPY

  […] też na tarasie. W czasie 20 minut wykonujesz dedykowane ćwiczenia siłowe oraz wydolnościowe (cardio), które mają wspomóc działanie elektrostymulacji. Trening EMS w domu jest dla każdego, kto […]

 5. Trening EMS kiedy efekty - IMPULSE THERAPY

  […] krótkim czasie jesteś w stanie wykonać ćwiczenia siłowe, wzmacniające, jak również sesję cardio, zgodnie z Twoimi preferencjami. Tradycyjny trening fitness z rozgrzewką trwa średnio ok. 60 […]

 6. Otyłość brzuszna - zwalcz ją w domu! - IMPULSE THERAPY

  […] treningowa EMS, zawierająca w sobie aspekty treningu siłowego oraz kondycyjno-wydolnościowego (cardio) to jedynie 20 minut! Dzięki naszym trenerom możesz chudnąć ćwicząc EMS w swoim domu, nie […]

Comments are closed.