trening ems opinie

Trening EMS opinie – badanie satysfakcji klientów

Trening EMS opinie. Badaniem efektów treningu EMS zajmują się od lat renomowane placówki. Są wśród nich m.in. Uniwersytet w Bayreuth (badania w latach 2002-2003) i Uniwersytet Erlangen-Nürnberg (badania z 2009), a także Uniwersytet w Kolonii oraz Klinika Serca w Bad Oeynhausen (2010). Wszystkie otrzymane wyniki dowodzą skuteczności treningu EMS i co najważniejsze, nie wykryły żadnych czynników negatywnie wpływających na zdrowie.

W 2017 roku największa niemiecka platforma zajmująca się treningiem EMS – ems-training.de przeprowadziła szczegółowe badania satysfakcji klienta. Wyniki ankiet jednoznacznie potwierdzają skuteczność oraz rosnące zainteresowanie tą metodą treningową. Z 5923 rozesłanych ankiet do osób regularnie trenujących, otrzymano 1317 kompletnych odpowiedzi. Były to 834 kobiety i 483 mężczyzn. 44,2% badanych było poniżej 40 roku życia, a 50% ankietowanych to osoby między 40 a 59 rokiem życia. Z uwagi na staż treningowy, respondenci stanowili 4 grupy. 25% osób trenowało krócej niż 6 miesięcy, 26% osób trenowało od 6 do 12 miesięcy, 23% osób trenowało ponad rok, 27% ponad 2 lata, a 15% osób trenowało więcej niż 3 lata.

Poniższe grafiki przedstawiają uzyskane dzięki ankietom wyniki:

Trening EMS opinie
Jakie cele chcesz osiągnąć dzięki treningowi EMS?
Cele treningowe kobiet i mężczyzn

Trening EMS opinie klientów o efektach:

Według 30% ankietowanych efekty treningu EMS były widoczne już po pierwszym miesiącu. Prawie 50% osób przed 40 rokiem życia odczuła efekty treningu w okresie 1-3 miesięcy. 20% użytkowników powyżej 60 roku życia zauważyło korzystnie zmiany już po pierwszych treningach EMS. Z kolei 41% osób powyżej 60 lat, zauważyło efekty w okresie między pierwszym i trzecim miesiącem treningu.

Tylko 29 osób z 582 badanych (ok. 5%) nie zauważyło zmian w swoim ciele po stosowaniu treningu EMS. Tak wysoki odsetek zadowolonych klientów świadczy o bardzo wysokiej skuteczności metody EMS.

Ponad 90% respondentów (1189 z 1317) bardzo wysoko ocenia krótki czas niezbędny do realizacji treningu stosując elektrostymulację mięśniową EMS.

Sumaryczne wyniki ankiet

Podsumowując, była to pierwsza tak szeroka analiza opinii osób korzystających z treningu EMS. Po pierwsze wykazała, że aż 95% wszystkich respondentów pozytywnie ocenia zmiany ciała zaobserwowane w okresie pół rocznym. Po drugie, aż 30% respondentów zauważyło efekty już po 1 miesiącu treningowym. Ponadto istotnym jest fakt, że praktycznie wszyscy ankietowani chętnie poleciliby trening EMS.

Czytaj dalej powiązane artykuły naszego Bloga: Trening EMS kiedy efekty.

Obserwuj Impulse Therapy również na LinkedIn oraz Twitter.